Váš košík je prázdny.0,- €

Irisdiagnostika

Príroda nás obdarila výnimočnými orgánmi – očami, vďaka ktorým môžeme vidieť a vnímať krásu okolitého sveta. Hovorí sa, že oči sú bránou do našej duše. A dokážu ešte oveľa viac. Oči dokážu zaznamenať každú udalosť, odohrávajúcu sa v našom tele. Svojím napojením na nervový systém vytvárajú akúsi mapu vo forme určitých znakov v očnej dúhovke, zreničke a očnom bielku, ktoré irisdiagnostika umožňuje „čítať“ a využívať k určeniu zdravotného stavu organizmu.

Irisdiagnostika neurčuje choroby a diagnózy ale nám poskytuje celkový obraz o genetickej konštitúcii nášho tela a o tom kde sú naše slabé miesta, čiže dispozície. Ukazuje nám, kde je potrebné sústrediť našu pozornosť, miesta, ktoré potrebujú špeciálnu starostlivosť alebo podporu. Ak im toto poskytneme potom môže naše telo fungovať správne ako celok. Irisdiagnostika nie je ani tak o stanovovaní diagnóz ako skôr o hľadaní príčiny a hlavne o hľadaní účinnej terapie. Je to jedna z mála metód, ktorá umožňuje nielen zdravie získať ale si ho aj trvale udržať. Naše telo je jedinenčné a jeho jedinečnosť odráža práve dúhovka oka (neexistujú na svete dve rovnaké dúhovky). Je to mapa k Vášmu zdraviu.

Irisdiagnostiku používali už faraóni za čias starovekého Egypta, odkiaľ táto metóda pochádza. Aj Hipokrates – otec medicíny tvrdil: „Pozri sa do očí človeka a uvidíš jeho telo.“ Zakladateľ modernej iridológie Ignatz Von Peczely – maďarský lekár, ktorý sa ako dieťa pokúsil pomôcť zo záhrady zatúlanej sove a nešťastnou náhodou jej pritom zlomil nohu, si všimol, že sa jej v spodnej časti oka objavil čierny prúžok. Táto úžasná skúsenosť na mladého Peczelyho zapôsobila tak silno, že sa rozhodol študovať medicínu a neskôr ako lekárovi mu jeho prax umožnila hľadať prepojenie medzi chorobami a zmenami na očnej dúhovke. Rozpráva sa mnoho historiek, že Ignátz videl ako prúžok v oku zmizol, keď sa sove noha zahojila. Avšak v praxi sa nepreukázalo, že by toto mohlo fungovať aj pri ľudskej dúhovke. Ľudské oko skôr ukazuje oslabenie v určitej časti, čize v ktorej časti by sa mohla noha zlomiť.

Irisdiagnostika inak povedané iridológia je metóda, ktorá zobrazuje celkový stav tela, jednotlivých orgánov a celých sústav. Je bezbolestná, vhodná pre každého a dá sa povedať, že je to najobjektívnejšia alternatívna diagnostická metóda.

Čo však nedokáže?
- určiť tehotenstvo, pretože je to prirodzený stav
- pomenovať konkrétnu diagnózu tak ako sme zvyknutý ju počuť od lekárov, pretože miesto nej sa v oku zobrazuje reálny stav orgánu alebo sústavy,
- určiť orgán, ktorý bol odoperovaný pod narkózou, pretože nervové vnímanie sa v narkóze preruší, a oko zobrazuje oslabený orgán v takom stave ako bol pred operáciou,
- konkrétne baktérie, vírusy alebo alergény, je však vidieť ich dopad na organizmus,
- žlčníkové a obličkové kamene, pretože kamienky nie sú spojené s nervovou sústavou a mozgom ale oko vie zobraziť zápal a oslabenie v určitom mieste, ktoré môže byť týmito kameňmi vyvolané.

A čo všetko dokáže?
- ukazuje nám pravú príčinu chorôb a ich pôvod,
- zobrazuje konkrétny stav orgánov, tkanív a sústav, ich vzájomného pôsobenia a stav organizmu ako jedinečného celku,
- je to úplne iný pohľad na zdravotný stav celého človeka a vychádza z predpokladu, že je oveľa dôležitejšie poznať aký človek má chorobu, než akú chorobu človek má,
- dokáže zmapovať našu genetiku, to čo sme zdedili po našich rodičoch a prarodičoch,
- oko dokáže ukázať na slabé miesta v našom tele – dispozície k ochoreniam, ktorých príznaky ešte nemusíme pociťovať.

Pretože gram prevencie je viac ako tona liečby!

Irisdiagnostika nenahrádza klasické lekárske testy a vyšetrenia, je však ich dôležitým doplnkom!

Cenník vyšetrení nájdete tu

Krátke správy

pán Dedík poskytuje osobné konzultácie v Nemšovej a Piešťanoch. Objednávať sa môžete telefonicky na čísle 0948009788 alebo mailom na info@dedikadcery.sk.

Ako byť zdravý ak všade okolo vyčíňajú vírusy? Zásadnú rolu hrá imunita a prevencia. Osvedčené rady a postupy nájdete na našej web stránke v sekcii "ČLÁNKY".

Naše bylinné kvapky a prípravky zakúpite v obchodoch v Dubnici nad Váhom, Trenčíne, Piešťanoch a Trenčianskych Tepliciach, viac info v sekcii Predajne

Rýchly kontakt

Potrebujete s niečim poradiť, alebo máte nejakú pripomienku?

S radosťou Vám pomôžeme!

info@dedikadcery.sk