Váš košík je prázdny.0,- €

Ako byť zdravý ak všade okolo vyčíňajú vírusy? Zásadnú rolu hrá imunita a prevencia.

vložený: 24. 01. 2020

Dominantnou témou posledných dní je práve častý výskyt vírusových ochorení a to, či už sa jedná o našu „klasickú“ chrípku ale i závažnejšie vírusy ako napríklad Korona vírus.

Klasická medicína je na vírusy „krátka“, a preto zásadnú úlohu zohráva práve naša imunita ale i prevencia. Čo môžeme urobiť z hľadiska prevencie a pre podporu imunity?

Čistý vzduch a dobrá kondícia dýchacích ciest: vírusy sa prenášajú hlavne vzduchom. Dôležité je uzavreté priestory často vetrať a to do prievanu. Pootvárať všetky okná a nechať prúdiť vzduch 5-10 minút (nie príliš dlho aby sa neochladili steny). Ideálne opakovať aspoň 3 krát denne. Do miestnosti, kde sa vyskytuje viacero ľudí alebo kde sa spí je vhodné umiestniť rozkrojenú cibuľu (zachytáva vírusy) a do misky s teplou vodou nakvapkať pár kvapiek esenciálneho oleja Eukalyptus alebo Rozmarín. Dýchacím cestám prospejú časté prechádzky na čerstvom vzduchu alebo ľahký šport. Potrebné je dbať na to aby sme dýchali nosom, nosná sliznica je schopná vychytať väčšie množstvo vírusov. Vhodná je aj sauna.

Ľahšia rozohrievajúca strava: v záťažových obdobiach by sa mala konzumovať skôr teplá strava, ideálne sú teplé raňajky a minimálne ešte ďalšie teplé jedlo denne k tomu. Vhodná je ľahšie stráviteľná strava, hlavne polievky, ovocie (citrusové však veľmi striedmo, pretože môže ochladzovať), koreňová zelenina, varené alebo dusené mäso, celozrnné obyloviny, semienka a zohrievajúce potraviny ako napríklad chilli, zázvor, chren, škorica, klinčeky a pod.. Vhodná je konzumácia cesnaku. Dôležité sú potraviny s obsahom probiotík-kyslomliečne výrobky, kyslá kapusta, kvašáky uhorky a pod.

Podpora imunity bylinkami: príroda ponúka celú škálu bylín na podporu imunity i ako prevenciu. Môžeme si z nich variť čajíky alebo užívať vo forme kvapiek, sirupov a pod.. Jedná sa najmä o tieto rastliny: Echinacea purpurová, Púpava lekárska, Rakytník rešetliakový, Borievka obyčajná, Leskokôrka leská (Ganoderma, Reishi), Perila krovitá, Kozinec blanitý, Orech královský, Oman pravý, Baza čierna, Fialka trojfarebná, Eleuterokok ostnitý, Šišiak bajkalský, Dúška materina, Lipkavec pravý, Prvosienka jarná a mnoho ďalších. Z našich výrobkov odporúčame dospelým užívať Bylinné kvapky IV ako prevenciu raz denne 30 kvapiek, v prípade prepuknutia ochorenia 2 krát denne a pridať k nim Bylinný prášok A9, ktorý priaznivo pôsobí práve v boji s vírusmi. Detičkám od 3 rokov odporúčame užívať Bylinné kvapky AE raz denne, toľko kvapiek koľko má dieťa rokov, v prípade akútnych ťažkostí zvýšiť na 2 krát denne a pridať Bylinný prášok A9. Ako podpora sa môžu použiť Echinaceové sirupy. Nosné sliznice je možné chrániť Červeným olejčekom a to aj preventívne, stačí ním len vytrieť nosné dierky.

Čo robiť pri akútnej infekcii vírusmi: dôležité je zostať doma, obmedziť na minimum kontakt s ľuďmi a veľa odpočívať. Vhodné je znížiť príjem jedla, ideálne konzumovať len slepačí alebo kurací vývar, povarené ovocie, alebo na krátky čas aj nič. Naopak nutný je dostatok tekutín, ideálne teplých čajov, nie však kofeínových (zelený, čierny). Podpora imunity bylinkami v boji proti vírusom má zásadný význam. Ak sa pridruží bakteriálna infekcia lebo zápalové ochorenie je potrebné samozrejme okamžite vyhľadať lekára, ktorý určí ďalší postup. Teplotu do 38,5 C nie je potrebné znižovať, telo pri tejto teplote bojuje najlepšie. Vyššie teploty je potrebné zraziť liekmi na to určenými. Popri tom pomôcť môžu studené zábaly alebo tzv. octové ponožky: do 1/4 litra vody dáme 3 lyžice octu, namočíme do toho bavlnené alebo vlnené ponožky, vyžmýkame a natiahneme na nohy, cez ne ešte jedny suché ponožky, celé telo prikryjeme aby bolo v teple a necháme pôsobiť 20 minút. Podporí sa potenie. Vhodné aj pre deti.

Veľa zdravia a úspešné zvládnutie vírusovej sezóny praje Tím Dedík a dcéry.

Fotogaléria

Ako byť zdravý ak všade okolo vyčíňajú vírusy? Zásadnú rolu hrá imunita a prevencia. Ako byť zdravý ak všade okolo vyčíňajú vírusy? Zásadnú rolu hrá imunita a prevencia. Ako byť zdravý ak všade okolo vyčíňajú vírusy? Zásadnú rolu hrá imunita a prevencia. Ako byť zdravý ak všade okolo vyčíňajú vírusy? Zásadnú rolu hrá imunita a prevencia.

Krátke správy

V e-shope sme doplnili limitovanú edíciu našich bylinkových čajíkov, vhodné aj ako milý darček k Vianociam

pán Dedík opäť poskytuje osobné konzultácie. Objednávať sa môžete telefonicky na čísle 0948009788 alebo mailom na info@dedikadcery.sk.

Ako byť zdravý ak všade okolo vyčíňajú vírusy? Zásadnú rolu hrá imunita a prevencia. Osvedčené rady a postupy nájdete na našej web stránke v sekcii "ČLÁNKY".

Rýchly kontakt

Potrebujete s niečim poradiť, alebo máte nejakú pripomienku?

S radosťou Vám pomôžeme!

info@dedikadcery.sk