Váš košík je prázdny.0,- €

Irisdiagnostika

Príroda nás obdarila výnimočnými orgánmi – očami, vďaka ktorým môžeme vidieť a vnímať krásu okolitého sveta. Hovorí sa, že oči sú bránou do našej duše. A dokážu ešte oveľa viac. Oči dokážu zaznamenať každú udalosť, odohrávajúcu sa v našom tele. Svojím napojením na nervový systém vytvárajú akúsi mapu vo forme určitých znakov v očnej dúhovke, zreničke a očnom bielku, ktoré irisdiagnostika umožňuje „čítať“ a využívať k určeniu zdravotného stavu organizmu.

Irisdiagnostika neurčuje choroby a diagnózy ale poukazuje na slabé miesta v našom tele, na naše dispozície k ochoreniam a na miesta, ktorá vyžadujú podporu alebo zvýšenú starostlivosť. Ak im toto poskytneme potom môže naše telo fungovať správne ako celok. Je to jedna z mála metód, ktorá umožňuje nielen zdravie získať ale si ho aj trvale udržať. Naše telo je jedinenčné a jeho jedinečnosť odráža práve dúhovka oka (neexistujú na svete dve rovnaké dúhovky). Je to mapa k Vášmu zdraviu.

Irisdiagnostiku používali už faraóni za čias starovekého Egypta, odkiaľ táto metóda pochádza. Aj Hipokrates – otec medicíny tvrdil: „Pozri sa do očí človeka a uvidíš jeho telo.“ Zakladateľ modernej iridológie Ignatz Von Peczely – maďarský lekár, ktorý sa ako dieťa pokúsil pomôcť zo záhrady zatúlanej sove a nešťastnou náhodou jej pritom zlomil nohu, si všimol, že sa jej v spodnej časti oka objavil čierny prúžok. Táto úžasná skúsenosť na mladého Peczelyho zapôsobila tak silno, že sa rozhodol študovať medicínu a neskôr ako lekárovi mu jeho prax umožnila hľadať prepojenie medzi chorobami a zmenami na očnej dúhovke. Rozpráva sa mnoho historiek, že Ignátz videl ako prúžok v oku zmizol, keď sa sove noha zahojila. Avšak v praxi sa nepreukázalo, že by toto mohlo fungovať aj pri ľudskej dúhovke. Ľudské oko skôr ukazuje oslabenie v určitej časti, čize v ktorej časti by sa mohla noha zlomiť.

Irisdiagnostika inak povedané iridológia je metóda, ktorá zobrazuje celkový stav tela, jednotlivých orgánov a celých sústav. Je bezbolestná, vhodná pre každého a dá sa povedať, že je to najpresnejšia a najobjektívnejšia alternatívna diagnostická metóda.

Čo však nedokáže?
- určiť tehotenstvo, pretože je to prirodzený stav
- pomenovať konkrétnu diagnózu tak ako sme zvyknutý ju počuť od lekárov, pretože miesto nej sa v oku zobrazuje reálny stav orgánu alebo sústavy,
- určiť orgán, ktorý bol odoperovaný pod narkózou, pretože nervové vnímanie sa v narkóze preruší, a oko zobrazuje oslabený orgán v takom stave ako bol pred operáciou,
- konkrétne baktérie, vírusy alebo alergény, je však vidieť ich dopad na organizmus,
- žlčníkové a obličkové kamene, pretože kamienky nie sú spojené s nervovou sústavou a mozgom ale oko vie zobraziť zápal a oslabenie v určitom mieste, ktoré môže byť týmito kameňmi vyvolané.

A čo všetko dokáže?
- ukazuje nám pravú príčinu chorôb a ich pôvod,
- zobrazuje konkrétny stav orgánov, tkanív a sústav, ich vzájomného pôsobenia a stav organizmu ako jedinečného celku,
- je to úplne iný pohľad na zdravotný stav celého človeka a vychádza z predpokladu, že je oveľa dôležitejšie poznať aký človek má chorobu, než akú chorobu človek má,
- dokáže zmapovať našu genetiku, to čo sme zdedili po našich rodičoch a prarodičoch,
- oko dokáže ukázať na slabé miesta v našom tele – zatiaľ neprejavené choroby, ktorých príznaky ešte nemusíme pociťovať.

Pretože gram prevencie je viac ako tona liečby!

Irisdiagnostika nenahrádza klasické lekárske testy a vyšetrenia, je však ich dôležitým doplnkom!

Z dôvodu plnej obsadenosti termínov v letných mesiacoch budeme na podrobné Iridologické vyšetrenie alebo Magnetspace objednávať až na október. Objednávať sa môžete po 20 septembri.

 

Cenník vyšetrení nájdete tu

Krátke správy

Z dôvodu plnej obsadenosti termínov v letných mesiacoch budeme na podrobné Iridologické vyšetrenie alebo Magnetspace objednávať až na október. Objednávať sa môžete po 20 septembri.

Rozšírili sme pre e-shop možnosť volby prepravy o kuriérsku spoločnosť GEIS, cena poštovného a balného 4,30 EUR.

Naše bylinné kvapky a prípravky zakúpite v obchodoch v Dubnici nad Váhom, Trenčíne, Bratislave a Trenčianskych Tepliciach, viac info v sekcii "Predajne"

Rýchly kontakt

Potrebujete s niečim poradiť, alebo máte nejakú pripomienku?

S radosťou Vám pomôžeme!

info@dedikadcery.sk